Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Hajdy do parku...Parkování - inspirace blogerem Janem

6. 10. 2021 8:59:18
Ranní malá glosa zaparkovaná v hydeparku... kdy zaparkování je mnohdy velice prospěšné nejen z osobních důvodů

Jan Tichý má pravdu. Hajd je skvělý. Ale neparkujte tu. Mám to tady ráda já. Cítím se tu dobře...Sama se sem přesouvám, dokonce mi to kdysi blogerka Martina maličko vyčetla. Ano, lze si tu udělat svůj prostor.

Mám-li se vyjádřit tak nějak narovinku, abych to jako Jan nekuklila k urovnávání sic se spravedlivou rukou na rameni pozurážené blogerky Lenky - neudělala jsem to v několika případech a to pro jakousi výjimku, dokonce i ten blog o tom, jak mi kdysi kdosi smazal poznámku o mé reportáži z Osvětimi, mám pocit, že jsem i to sem přesunula... Takže neparkuju tu zdaleka poprvé a parkuju tu po zvážení opravdu ráda a až na výjimky rukou administrátorovou - jednou dvakrát.

A ty bylo nyní. A v tom včerejším případě administrace ví, že věc beru samozřejmě a bez pnutí - nojo, měla jsem to tam hodit zas. Ale na tu rovinu zcela, redakce ode mne dostala dopis díkůvzdání, že tam přesunula paní Lenku.

Těžko se tomuhle bude rozumět, ale píšu jim, že skutečně ne kvůli sobě, bože, co já už tu musela unést!..a navíc, sama se do hajdparku přesouvám, dokonce ráda. Jsem za tohle vděčná právě z toho důvodu, že se v blogu paní Lenky objevuje věc, která skutečně zavání hloupostí na tři míle.

Děti - a to už je dnes dokázané, nepřenášejí kovid.

Administrace, která je při smyslech a v pudu sebezáchovy, by právě takhle měla nakládat s pitomostmi, které jen posilují kolektivní chrabrost, nepodloženou ničím rozumným, no ono to vážně rozumně podložit ani nejde. Velice vtipnou a zastřešující poznámku k tomu má pan Šik, jestli si covid vybírá své oběti podle věku. Dětskou slavností přijímání pak naznačuji problematiku, jemně naznačuji skutečně v slušném udržení se bez věty, jak nad holubičkou skutečnou a tou, kdo ji napodobuje, ještě nad nimi kývá hlavou doktor Štrosmajer...

Kdo určí, kdo je a není dítě? Od jakého věku? Kdy přesně a pak už přenašečem je? Kde je ta studie a zaručenost tohoto jalového tvrzení, aby se podle něj odhodily všechny obavy a byl na to štempl? hmm?

Skutečně je dlužno spíš při vší neúctě poslouchat raději vládu, která krouží kolem věku a doporučuje od jistých let zabývat se zcela vážně očkováním. A dlužno dodat, v tom doporučování čerpá i z modelů a rad odjinud.

Jestliže jsem já byla posléze zaparkována - administrace ví, že mi to nevadí. Byť si za svými ARGUMENTY - jenž jsou jen o tom, že právě že nemám škol, nemachruji, že si za nimi stojím...Je ten argument jen ten jediný, a je to moje osobní zvážení kolektivního táhnutí za jeden provaz v doufání nezatěžování zdravotního personálu, kdyby snad... neb si ho nad rámec obvyklého vážím. Jakož nechci být mnohem jasnější a více nasnadě příčinou úmrtí kohokoli jiného. Vida - pro blogerku Lenku, je moje odpověď bezobsažná. Nevykazuje argumenty čísel...co už nadělám.

Parkování tedy schvaluji. Jen skutečně nevím, zda by v hajdu neměla pomalu, ale stále jistěji končit ještě jedna paní, kde si čím dál víc lidí bere do ruky kalkulačku a kdy si bohužel čím dál víc lidí ověřuje její malování věcí narůžovo, sotva překročíte hranice.

Parkování je proto fajn. A zaparkovat by se měl bez řevu umět každý.

V případě jednoho syrána z berdžeraku, jenž právě odhodil svůj širák a jehož mi sem zaparkovali, jsem nesouhlasila, ovšem pravdou je, že tu má být a pokorně tento fakt beru, je dokonce v mých osobních, aby si kdokoliv onen širák nemohl ani připomenout.

Jsem jinými slovy ráda, že sem za mnou občas nakouknete:)))

Milého Jana zdravím a jen dodávám. Parkovat by tu měli hlavně ti, kteří křičí do světa věci, co už beze srandy spoluvytvářejí společenský náhled na věci vážné ve velkém a nejsou nositeli názoru, ale jsou to snůšky pseudovědeckých blbostí, načerpaných bůhvíkde. Jenže právě ti mají pocity titulních stran...

Hezké ráno všem:)

a poznámka na okraj:) paní Lenka prostor dostala a ne že ne a každý při smyslech to v mé diskuzi také poctivě vidí......Ale mažu právě a z velké části ty věci, kdy si u mne kdokoli v diskuzi otevírá své téma a odkazuje čtenáře jako smyslu zbavený na pseudoikony lékařství; mažu zvěsti o nepřenášivých dětech, zkrátka tomuto, TOMUTO:)))), můj zapůjčený prostor sloužit nebude. Nejsem a nechci být plocha pro odkazy a reklamu demagogií. A pokud mne někdo celou dobu považuje za trolla nasazeného administrací... poletí i ten slušný pán též, co by u mne prosimvás asi tak dělal?)

a ještě jedna... Lenko, vzpamatuj se. Sama se do parku usazuji a důkazu tu je dost. Ač věř, tvoje pravdy jsou ,děvče zlaté, nebezpečné mnohem víc, než ty moje. Samozřejmě bych je znova smazala.:) tak to je.

Autor: Radka Kielbergerová | středa 6.10.2021 8:59 | karma článku: 13.32 | přečteno: 302x

Další články blogera

Radka Kielbergerová

Jakže to říkal Einstein?

Něco v tom slova smyslu, že blbost a vesmír jsou nekonečné, ale že s vesmírem si není tak jistý...Přesto se s blbostí věky věkův mnozí v zájmu celku perou. Momentálně máme paní Boškovou... v jaké roli? Na jaké straně?

27.11.2021 v 14:48 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 444 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Také se mi už nechce...pane Cilichu a jiní

číst dokola varování v drastických příbězích před očkováním ruku v ruce s tím, jak se dodnes devalvuje 2.vlna - ne problémů, ale úmrtí a kdy mnozí vyjeví, že veškerá opatření se dějí kvůli hrstce starých, co to mají stejně za pár

24.11.2021 v 12:46 | Karma článku: 36.43 | Přečteno: 1832 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Diktátoři

Nesvoboda, v Rakousku dokonce diktatura. Mocní využívají každou chvilku rétoriky: nedopusťme, aby se nemohlo zpívat. A Igor Hnízdo stále neláme rákosku na znamení, že diktátor je zbytečný. Zaopatřuje jen ty, co je válcují srdnatí.

21.11.2021 v 16:27 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 547 |

Radka Kielbergerová

Dítě v hlavní roli

Edna Nová se zastala dětí v momentálním konfliktu na hranicích Běloruska a Polska. Reagovala znova na diskutéry. Spustila si tím další vlnu kritiky. Jednomu se nechce věřit, kolika lidem vadí, že se někoho zastanete...

15.11.2021 v 1:25 | Karma článku: 21.08 | Přečteno: 711 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Robert Kalina

Tajná zbraň proti covidu

Následující rozhovor je smyšlený a nejspíš se nikdy ani neodehrál...ovšem situace kterou odráží, je skutečná. Zkrátka to, co se v jedné nejmenované zemi právě děje, by mohl být skutečný zlom v boji proti pandemii..

3.11.2021 v 7:04 | Karma článku: 19.70 | Přečteno: 363 | Diskuse

Karel Trčálek

Omluva paní Kateřině Lhotské za křivé nařčení

Dnes ráno jsem se dopustil pořádného kopance. Kážu tady o morálce a sám lžu a křivě obviňuji čestnou a poctivou ženu

28.10.2021 v 16:39 | Karma článku: 15.70 | Přečteno: 420 | Diskuse

Karel Trčálek

Pandora Papers paní Lhotské

je to už měsíc, co byl Andrej babiš obviňen z nemorálního jednání při správě svého majetku, kterého se zřejmě nikdy nedopustil

28.10.2021 v 10:52 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 275 | Diskuse

Vít Janša

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Jedu do práce a v rádiu slyším bývalého popového zpěváka, současného rotujícího ministra zdravotnictví a budoucího finského velvyslance, Adama Vojtěcha. Všeuměl, Brouk Pytlík, univerzální voják, polyhistor, génius, jak chcete.

26.10.2021 v 21:32 | Karma článku: 14.65 | Přečteno: 229 | Diskuse
Počet článků 356 Celková karma 21.22 Průměrná čtenost 1002

Ráda kreslí, nejraději čte povídky a publicistiku, sleduje dokumenty. Preferuje svobodomyslnost a jízdu na kole.

Najdete na iDNES.cz