Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Uvedení do klidu aneb Lenka Krištofíková má zajímavé otázky a někdy moc málo odpovědí

3. 10. 2021 22:57:38
To máte tak. Někdo má pravidel plná ústa, leccos prospěšného v tomto směru udělá a nikdy mu nevysvětlíte, že argumenty vykládat někomu, komu schází cos základního do celostní výbavy, je marné. Čísla, jména, koho volíš? Podporuješ?

Lenčina žhavá citace:

"Pokud někdo záměrně shazuje kohokoliv, kdo se odváží přinést informace ze zahraničí či mít jiný názor, kohokoliv, kdo se zamýšlí nad očkováním dětí a důležitostí protilátek či smyslem roušky, a to BEZ JAKÝCHKOLIV SLUŠNÝCH PROTIARGUMETŮ, takový člověk vlastně podporuje vládu a její nařízení, souhlasí s každodenním strašením v TV..."

Tak zaprvé, Lenko, děvenko naše starostlivá - zdroj Jára Cimrman - copak ti je do toho, jaký já jsem člověk kohosi v podpoře? Hmm? Mám já pěnu u úst, abych se montovala do toho, zda podporuješ vládu, nebo ne? To je má špatná stránka? No tak ano, tak je... v něčem velice podporuji vládu a její nařízení. Protože, děvče naše zlaté - já vím, co nemůžu a co není v mé kompetenci:) Zatímco ty si svoji kompetenci uvědomuješ...Ty budeš létat jako lékař mezi nemocnými... Ty se o ně postaráš? Ty zajistíš všechno v době krize? Ty si budeš hrát na zdravotní sestru? Ty budeš koumat po nocích - a to Alenku Schillerovou nemám ráda - ty budeš koumat, jak to v průšvihu se zafinancováním zejména potřebných udělat? Ty to vypočítáš? Nemyslím si, zlatá naše, vyhovuje-li ti počítání jedné dámy, kde se ze dvou až pěti lidí, co z toho milionu udávaných nezvládli vakcinaci, bravurně udělá na statisíc...a tobě se takové číslení líbí... To bychom s tou matematikou dopadli, viď?

Zadruhé, Lenko... jakýpak chceš argument? A slušný? O smyslu roušky...Moc jich není, aby se evidentně tobě zdály dostatečně slušné. To máš tak - Buď jsi jako bezbřeh svobodná a veskrze sobec, nebo vnímáš dosah věci.

Mám jistou zkušenost. Nehezkou. A i když bych ti mohla zase nějakým sebetrýzněním dokázat, že ty bys ji na mém místě nosila bez mrknutí oka a takhle skoro pitomě by ses po smyslech roušek vůbec nezeptala - mým jediným argumentem je - že pomohly. A smysl měly. A mají. Dokážou tu prostou věc - že když nic jiného, se v jisté krtitické době nenakazilo ještě větší množství lidí, a to že se lidí v nákaze neocitlo větší množství najednou, neb by bylo dík chybějícímu personálu a malým zásobám ventilace obětí mnohem víc. Rozložit sílu a nápor se tomu říká, Lenko milá... A o tohle přesně v jistou dobu šlo a jde o to svým způsobem stále. Protože ano - účinnost není všespásná, mně pomohla v covidovém centru měsíc a pak už též ne, ale i málo spásy stačí, aby z třiceti tisíc nebylo tisíc padesát. Už tomu rozumíš:) ? Já díky téhle spáse a tomu směšnému smyslu mohla být u něčeho, co si sice nezasloužíš vědět... není to totiž číslo, Lenko, je to pojem. Umírání. Dost malý argument pro některé - zkrátka...

Zatřetí... informace ze zahraničí. Lenko, já nebudu zkoumat, co řekl čí kamarád z Neměcka za plotem, já vezmu ty zdroje ze zahraničí blogerky Boškové kvůli tobě snad i vážně. Proč bych ti neudělala radost. Ale jen si tak říkám - my žijeme tady a teď. Jenom tady. V podmínkách, jaké reálně máme, bez potřebného množství sester, co obslouží přístoroje, zatím ve školách dorůstají, bez finančního záchranného polštáře měkkého peří Švýcarska a Německa. Je to hezké malování, jak je to jinde, ale nadechovat se těmito směry je, věř mi, ošidné a zavádějící.

Dále se rozčiluješ celá špatná v nevědění:)

"Jakou pravdu? Kdo zná názor autorky? Očkovat děti? Očkovat od 6 měsíců (už se chystají vakcíny)? Prymula říká, že děti s protilátkami očkování nepotřebují... Autorka souhlasí s očkováním dětí s protilátkami? Autorka neuznává nebo uznává vedlejší komplikace? Proč? Jaké? Co říkají dle ní statistiky? Na jaké autority a zdroje se odvolává?"A tak dále...

Jsem vážně povinna mít na všechno názor? A musím se přesně vymezit, komu dávám zapravdu? Jmenovat, dokazovat? Hrabat se ve statistikách? Nikoliv. Předložím ti něco, co sotva uneseš a moc málo tomu porozumíš.

Mou jedinou mantrou, kterou mám, je moje zkušenost. Jenže ta zkušenost je taková, že si nesmírně a nebetyčně vážím personálu, které všechny ty, co mají podobné otázky jako Lenka Krištofíková, stejně museli obstarat a jedinou jejich starostí bylo, aby to lenky s otázkami i bez otázek přežily. Zažila jsem doktory a sestry co brečeli, dojetím...protože nevěřili, že se z toho pacient dostane a on se dostal. Zažila jsem sestry, co mne objímaly a měly v očích slzy, a radši odcházely. Zažila jsem hlasy a krčení ramen a prázdná lůžka po urostlých chlapech. Pomáhala jsem s nemocnými. A viděla utrpení, které bych nepřála nikomu. A jsem laik a nebaví mne statistiky, protože až budeš, Lenko, natahovat ráfy, půjde ti o věci zcela jiné... Ale mám za to, že vakcíny zachraňují kontinenty a každý rozumný ví, že je to prevence aspoň nějaká. A že tělo si spíš poradí s větší dardou protilátek než s tím, že se neví, co bude... a že se po prudkém zhoršní stavu nekdo kolem padesátky během jediného dne v ataku nemoci do půlnoci udusí. Mám za sebou, Lenko, i tohle...neb neočkován. Nebyl v pořadí ještě...

A tak já nemám svého guru a nemám názor a strýce gůgla v malíčku a tisíc vědomostí. Nemám vědomostí moc. Ale mám pokoru. Nezměrnou pokoru před těmi, kteří se denně setkávali s poučenými chytráky a tahali je hrobníkovi z lopaty. Mám pokoru před jejich prací a zodpovědností, která Tobě a jiným, Lenko, stojí až za nějakou vyřvávanou totalitou, stojí-li kdesi důstojně u vás vůbec. Mám zkrátka jako argument jen tohle, že zkrátka není fér přenášet svou revolučnost a nejapná poučení z mezigalaktickýcgh zdrojů jako hlavní zodpovědnost za můj život na zdravotní personál. Ber mě, Lenko, zcela jistě jako poslušnou. Jsem v tomhle táboře docela ráda. Promiň, ale patřím i k mnoha jiným, kterých si fakt vážím. A nestydím se za to, že ti, co jsou nad práci těch ve věcech člověka posledních povznesení, eliminace možných dopadů jsou pro ně podle paní Boškové omezením života a důležitá jsou pro ně pitomá čísla, že jsou pro mne - skutečně v této době - hloupí.

Rozumíš tomu, nebo na všechno potřebuješ čísla?

Tak fajn pondělí. Třeba v něm konečně vyhledáš, jak a kde a kdy přesně nutili k očkování ty šestnáctileté. Ne a ne na tohle z tvého alarmistického blogu dostat odpověď. A přitom, ty si na odpovědi tolik potrpíš. A neboj ... čmárám tě tu, holka, ale nejsi na karikaturu dobrý typ. Ale já to dám. A pak ji budeš mít s Naďou a Vladimírou i ty. Musíš zkrátka počkat...No nejsem dokonalá:) Asi i proto mizím z hlavní strany a mnozí ti jistě děkují:) Nicméně odpovědi jsi právě dostala.

Autor: Radka Kielbergerová | neděle 3.10.2021 22:57 | karma článku: 23.53 | přečteno: 565x

Další články blogera

Radka Kielbergerová

Technická: Cilichu - neřeš

Nepřepínej a neřeš, jediné, na co dbej, je život a zdraví tvé vnučky. Na tohle jediné totiž máš dispozice:) Co tu nyní budu vysvětlovat, je složité, nekaž si tím prokristapána večer:) Pokud však chceš, čti - svoboda:)

27.11.2021 v 18:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Jakže to říkal Einstein?

Něco v tom slova smyslu, že blbost a vesmír jsou nekonečné, ale že s vesmírem si není tak jistý...Přesto se s blbostí věky věkův mnozí v zájmu celku perou. Momentálně máme paní Boškovou... v jaké roli? Na jaké straně?

27.11.2021 v 14:48 | Karma článku: 25.65 | Přečteno: 544 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Také se mi už nechce...pane Cilichu a jiní

číst dokola varování v drastických příbězích před očkováním ruku v ruce s tím, jak se dodnes devalvuje 2.vlna - ne problémů, ale úmrtí a kdy mnozí vyjeví, že veškerá opatření se dějí kvůli hrstce starých, co to mají stejně za pár

24.11.2021 v 12:46 | Karma článku: 36.43 | Přečteno: 1838 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Diktátoři

Nesvoboda, v Rakousku dokonce diktatura. Mocní využívají každou chvilku rétoriky: nedopusťme, aby se nemohlo zpívat. A Igor Hnízdo stále neláme rákosku na znamení, že diktátor je zbytečný. Zaopatřuje jen ty, co je válcují srdnatí.

21.11.2021 v 16:27 | Karma článku: 21.45 | Přečteno: 548 |

Další články z rubriky Hyde park

Radka Kielbergerová

Technická: Cilichu - neřeš

Nepřepínej a neřeš, jediné, na co dbej, je život a zdraví tvé vnučky. Na tohle jediné totiž máš dispozice:) Co tu nyní budu vysvětlovat, je složité, nekaž si tím prokristapána večer:) Pokud však chceš, čti - svoboda:)

27.11.2021 v 18:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse

Robert Kalina

Tajná zbraň proti covidu

Následující rozhovor je smyšlený a nejspíš se nikdy ani neodehrál...ovšem situace kterou odráží, je skutečná. Zkrátka to, co se v jedné nejmenované zemi právě děje, by mohl být skutečný zlom v boji proti pandemii..

3.11.2021 v 7:04 | Karma článku: 19.70 | Přečteno: 363 | Diskuse

Karel Trčálek

Omluva paní Kateřině Lhotské za křivé nařčení

Dnes ráno jsem se dopustil pořádného kopance. Kážu tady o morálce a sám lžu a křivě obviňuji čestnou a poctivou ženu

28.10.2021 v 16:39 | Karma článku: 15.71 | Přečteno: 420 | Diskuse

Karel Trčálek

Pandora Papers paní Lhotské

je to už měsíc, co byl Andrej babiš obviňen z nemorálního jednání při správě svého majetku, kterého se zřejmě nikdy nedopustil

28.10.2021 v 10:52 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 275 | Diskuse

Vít Janša

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Jedu do práce a v rádiu slyším bývalého popového zpěváka, současného rotujícího ministra zdravotnictví a budoucího finského velvyslance, Adama Vojtěcha. Všeuměl, Brouk Pytlík, univerzální voják, polyhistor, génius, jak chcete.

26.10.2021 v 21:32 | Karma článku: 14.65 | Přečteno: 229 | Diskuse
Počet článků 357 Celková karma 21.62 Průměrná čtenost 999

Ráda kreslí, nejraději čte povídky a publicistiku, sleduje dokumenty. Preferuje svobodomyslnost a jízdu na kole.

Najdete na iDNES.cz