Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. května 2020 Ferdinand

Kdyby tomu někdo nerozuměl

14. 05. 2020 9:37:11
...říkejte mi Novotný. Na hlavní stránce jsou náznaky. Tady budou věci konkrétní, at se nám to konečně točí...a necintáme si pentli, protože devadesát procent z nás si ji v soukromí odpustí. Takže Kritici s velkým ká, pojďme na to

Jeden nestačí žasnout. A druhé to otráví. Skutečně parádní úklona těm, co je ještě ne. Příklady:

Marek Trizuljak třeba. Básník, bloger, výtvarník, sklář, filosof a neskutečný fotograf. Tenhle chlap nedávno dostal čočku od ženské, co fotí. Na jedno brdo, všechno stejné, jak to s tou mlhou dělá, rozbor...Vodvářka ten má taky špatný výřez... pravila slovutná fotografka. Fotografka, co si tedy hlídá parametry a co ví, co je jedno brdo, ale do profilovky si svého času dá tu nejvyšťavenější fotku v křeči s účesem hrabičky, což si odpustí i ženská, co neměla foťák v ruce nikdy a nemá oko. OK...ted už je tam zas fotka reálné baby, co si nehraje na slunce. Brdo je pro mne jen ukázkou, jak niterný vztah k věci Marek má, jak ho neustále okouzluje věc. Jako říkal kdysi Benjamin Kuras, fascinuje mě pořád stejný obraz mojí ženy a i pořád stejný sex s ní a pořád mě tohle posouvá a láká. Kdo má vzdělání srdce, ten tomu porozumí, bude klidně dokola fotit řeku a strom a bude v tom nalézat fascinaci. Od tvrdé řemeslnice bez jakéhosi levelu trochu výš věci ještě jaksi dociťovat, tohle nechtějte. Nerozumí.

Měla by už učit, aby jí nenapadaly blbosti... Nedávno tuto diskutérku nachytáme, jak přezoufalá okna v historii má, necháme ji v svaté toleranci žít, tají se nám mnohým dech, jestli je to vůbec možné, ale ta dáma přesně ví, přesně ví, co by kdo měl dělat. Po diskusní akci K bych se nadlouho schovala vyjevit na skle, jak mi ulítne třicet let a jak připozdile jako krtek vypadám...

Inventář...nejak nemáme na to psát blog, ale devótně ohrnujeme nos,... nad nevoliči Babiše, v tom tohle bude především, žeano, tvrdíme, jak neni co číst, jaká je to otrava...jak jsou tu dneska věci o ničem. Ne, nemáme na víc. Máme jen na to být všude v diskuzi a všude se několik let předvádět. Box prý nemáme rádi.

Mnozí...mnozí víme všechno, akorát se neorientujeme v rodech české šlechty, a tak z někoho udělám kolaboranta, fašistu, pomalu Hitlera a Ziegler, který zná dvacetkrát tolik, je divný. Kdyby admini navypíchli semtam pana Kolačkovského, který tu dělá nedozírně cennou nápravu pomasarykovsku zpatalného odstřižení šlechty z povědomí lidí, nevím... jak vidno, tohle netáhne a je to přitom jedna z věcí našeho óbrvlastenectví.

Mě by velmi zajímala skutečná jména, řeknu vám... pěnkavů a martinců a emanů a skokánků a horáků a ličků, některých dam, všech,co se rádi navezou do dávno odešlého neurologa, který jde s kůží na trh i se svým jménem. To táhne. Vynášet o něm zprávy, lejstra a jako blbé nic kolem toho nadšeně tančit a snažit se ho nachytat. Mistra slova, víceméně spisovatelského kalibru, což se pozná, chlapa, co zkrátka umí leccos a je elitou. Je. Ubije ho banda zakomplexovaných, o kterých by Pavel Novotný použil slovo na čtyři a Kilebergerová by to podepsala. Zcela klidně.

Bývala tu Šárka Bayerová, taky tu chybí, nojo, ale co naplat, že zná historii. To by nesměla vstoupit do diskuze a dát najevo, čí tak nějak politicky je. Bývala tu úžasná Ludmila Svozilová, to nejlepší, co v tomhle žánru u nás je...v diskuzi byla tři čtyři tradiční jména, chtělo to cosi víc. A nedalo se pak po tom moc kroutit čímkoli v dikuzích. Ludmila není.... douška - tohle bylo vždycky o něčem. Tak nevím.

Bývával tu Vlk, co bavil. Jehož největší chybou bylo, že si jakokamarády, co se na něj přilepili, když mu to psalo, nedokázal utnout a neuhnout... ne, na skle kámoše neškolíme, dámy...na skle nepíšeme, jako náctky, jak kdo koho zklamal, případně si u trochu odvážnějších výtek odpustíme své připo -ušourané plus. Na to máme osobní poštu. Chcete-li být Něco líp.

Je tu Marek. Co ho čteme rádi, prý zdatný fabulátor, co si má slovy diskutéra neschopného čehokoliv - po letech hlídat, aby něco nepřipálil... Marek, co léta bavil a pak stačí jedna zakomplexovaná bytost, druhá nevkusná, co se naveze do diskuze ještě s nevkusnější pitvou jeho vlastní podstaty, a co se ho snaží snad zvrátit... ano chybí mi tu Libuška Palková, ta její urážka tehdy není tak bolestná, vážně ne...jako styl téhle dámy. Tak tohle nyní vede.

Navzdory všemu - a že si myslím své, skutečně není takový problém, když sem někdo píše a něco dělá. A já si s ním nerozumím. Ale neskutečně otráví žvásty někoho, kdo dávno nemá co nabídnout, kdo ví, že na to být blogerem nemá, a tváří se jako ten, co to někomu za všechny nandá. Kdysi jsem psala ráda zcela jiné věci, vzpomínala na dětství. A snad si na tom udělala své čtenáře. Když vidím, jak se kosí cokoliv takového i u těch daleko schopnějších než jsem já, říkám si, kolik je důvodů tady pokračovat. Vzpomenu tu ještě na někoho a z toho leccos odvodím...kdysi mi kamarádka Magda Jogheeová říkala: chtěla bych sem napsat něco o sýkorce s poraněným okem, ale...Jak říkám, ti kdo chtějí, to pochopí. A najdou ty otrávené třeba jinde. Své čtenáře zdravím.

Autor: Radka Kielbergerová | čtvrtek 14.5.2020 9:37 | karma článku: 20.45 | přečteno: 370x

Další články blogera

Radka Kielbergerová

...já vím, překážím

Taťána Kuchařová je krásná. V jednom televizním spotu pro Ministerstvo zdravotnictví mluví se seniorem Honzou. Je to jisté prospěšné posílení duševní imunity téhle věkové kategorie. No baže. Začalo to ráno, než jsme jeli do Motola

24.5.2020 v 9:15 | Karma článku: 30.14 | Přečteno: 1582 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Jiříkovo vidění

nebo spíš moje...Jiřík do věcí umí Říznout (mimochodem vítejte u mne v Hajdpárku...je to tu fajn prostor, kde se nalézám čím dál raději:) Půjde tu o Jiříkovo vidění. A moje následné vidění jako u vytržení

23.5.2020 v 22:58 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 234 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Vyřizování si účtů? Ne, jen nenechat věci dojít, kdy si tu facku Tonda z Vyprávěj zaslouží

Filip Vracovský píše článek, co by mohl stát jako příběh sám. Dotýká se mě, bylo by toho víc.Třeba jako paralela s fackou televizního seriálu éry Husáka, kdy se leccos usazovalo a lidi si na "ano, ale srovnej si to" hezky zvykali

20.5.2020 v 9:56 | Karma článku: 21.81 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Funkce diskuzí aneb Stůj, noho, posvátná místa jsou, kamkoli kráčíš...noho, nožičko

Věčné téma diskuze. Někde je neotvírají vůbec a vědí, proč. Někdo je neotvírá vůbec, vše podstatné je článkem řečeno, pak možnost polemiky. Normál žurnalistiky. Diskuze je pak zpětnou rychlovazbou. Nevede-li však k reflexi?

19.5.2020 v 16:42 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 485 |

Další články z rubriky Hyde park

Radka Kielbergerová

Jiříkovo vidění

nebo spíš moje...Jiřík do věcí umí Říznout (mimochodem vítejte u mne v Hajdpárku...je to tu fajn prostor, kde se nalézám čím dál raději:) Půjde tu o Jiříkovo vidění. A moje následné vidění jako u vytržení

23.5.2020 v 22:58 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 234 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Protože se těm zvěrstvům poctivě věnujeme 75 let. Musíme si ježišmarjajosef pomáhat

Ano, věnujeme, ale!!! Jen u maturit, v světové literatuře přes půl století, v české literatuře i ve faktografii, po celých 40 let, pak i po revoluci. Dvacet let i v českých filmech mladých režisérů, ale kdybyste si uběhali no..

17.5.2020 v 19:30 | Karma článku: 13.90 | Přečteno: 236 |

Tomáš Škeřík

Nahoře bez

Každý se rád podívá, že? I zachtělo se mi podívat se. Zaslechl jsem, že za naší západní hranicí, v zemi krále Miroslava žijí lidé, kteří se na veřejnosti pohybují nahoře bez... prostředků, které brání šíření kapének.

10.5.2020 v 14:29 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 214 | Diskuse

Tomáš Osička

Konstruktivní žurnalistika a krize tradičních médií

Narazil jsem jsem na časopis Mediažurnál, který provozuje Syndikát novinářů ČR. Zareagoval jsem na jeden zajímavý článek. Moc by mě zajímalo, co na to řeknou čtenáři iDnes blogu.

2.5.2020 v 13:22 | Karma článku: 3.61 | Přečteno: 172 | Diskuse
Počet článků 288 Celková karma 21.41 Průměrná čtenost 854

Ráda kreslí, nejraději čte povídky a publicistiku, sleduje dokumenty. Preferuje svobodomyslnost a jízdu na kole.

Najdete na iDNES.cz