Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 7. prosince 2019 Ambrož, Benjamin

Pravdoláskaři konečně přijali, že jsou k smíchu. Dobrá zpráva - Konečně tu máte Novotného

3. 12. 2019 0:41:25
Jak dlouho se ohrnovaly nosy nad smířlivými snahami Havla, Tigrida, D. Burešové, politika Luxe, prý úhoř, nad biskupem Václavem Malým, kardinálem Vlkem, dnes nad papežem Františkem, nad slunečními naivy? Tak přišel Novotný. Vadí?

Nojo, problém jako hrom. Pavel Novotný, momentální antihvězda ruské televize, starosta Řeporyjí, má problém. On ne. Mají ho jiní...

Pročpak? Naivní není ani náhodou, není to filosof, co by utíkal na Hrádeček, je to živel Prahy, dokonce člen pragmatické a Havlovi odtažité ODS, úhoř není, to přece zcela jasně víme, kam patří a kam patřit za živého boha nechce, nemá slova směšné nicneříkající pokory tichého hlasu kněze Malého, klidně vás označí za primitiva, neuhýbá a nemůže se mu přišít už ani omylem, že by nešel tak jako prý Havel do přímé konfrontace, naopak konfrontaci miluje. Mnozí Češi dostávají konečně zapravdu, že s naivní sluneční pravdoláskovou povahou protivné půlky národa se nikam nedostaneme...a něco se nám tu přesto zaseklo.

No...je prý Pavel Novotný moc vulgární. Je to exhibicionista a jde mu jen o to se zviditelnit. Je neuvěřitelně zajímavé, jak část národa, co tleská svému bonmotářskému ješitnému zachránci s minimálními pravomocemi a co od něj lehce přijme označení zpívajících děvčat za dámská přirození, jak novináři jsou zkurvení idioti a jeden je otravný, jak mutuje... jak se i z těch vysokých politických špiček ozývá kritika přílišné měkkosti Havla a tehdejších jalově viděných věcí, je tedy navýsost zajímavé, jak se v části národa najednou nenajde vůle v tom trendu nekorektnosti pokračovat. Najednou se chce něžné diplomatické vyjadřování, opatrné našlapování po špičkách - nebylo to od Novotného šťastné, šťastně zvolená forma - říkají ti opatrní. Najednou by se mělo diskutovat. A Novotný je hovado.

Pavel Novotný dělá jenom to, co společnost chce. Společnost, která dávno předávno žádnou poctivou věc, které by se mělo dostat poctivého slyšení, nepřijme a nikdy neuslyší. Pokud ta věc nemá silné emoce, nešokuje, nemá to bombastický titulek a je to nezážitkově nějaké nudné. Společnost nemalého procenta miluje bulvár a pravidla jednoduchosti v předložení věci a nějaké "pravdy" s okamžitým hodnocením. Žádné rozjímání a snaha Havlova nahlížet a posoudit věci z mnoha pohledů a stran. Není čas a in je být drsně pravdivý.

Pavel Novotný řekne věci stručně, hodně nahlas, je-li kdosi blbec, spraví to jednoduché poklepání na čelo, nač se zdržovat tancem se zvednutými cípy, stačí ízy. Lidi milují stručnost, pravda se nezkoumá dávno.

Pavel Novotný se nebojí napsat policii, že se udává ve věci, že chce zabít Marka Víta. Můžeme to považovat za divadlo, ale jemu jde o to mluvit s kriminalisty, pokud na jeho upozornění na nekalé praktiky dotyčného upozorní několikrát a nic se neděje. Klidnou cestou a zákonnou cestou se nic neděje. Pak se děje.

Pavel Novotný nepříjemně čeří podezřele dlouho stojaté vody a u toho jede dost často na sebe. Jak říká - obyvatele mého obvodu na mě naštve jen to, když se tu nebudou cítit dobře, když nebudou mít vyvezené popelnice a nebude to tu fungovat. Ostatní je nepoškodí a nezajímá je to, co já kde svého k řešení mám. Zajímá je to, jak to šlape tam, kde bydlí. To znamená, že starosta Novotný celkem rozumí tomu, že nějaké tance v rámci líbivé morálky ještě nic moc nevybudovaly.

Díky jeho účasti ve vysílání ruské televize máme jednu zprávu k nezaplacení. Díky němu - a mně je vážně jedno, jestli poulí očima a výrazně gestikuluje, není to vrchni představitel země, jen nepatrný komunální politik - díky němu jsme měli možnost vidět ukázkovou rétoriku moderátorky - se svým rozkazem Odpovězte, díky němu jsme si zkusili nahlédnout, jak rovnocenně nás tam na Východě berou. Jak direktivně se k nám je dlužno přece chovat, kdy moderátor jako největší manipulační zmetek u výslechu apeluje na náš národ, jak věří, že jsme a budeme rozumní. Nemluvím už vůbec, jak konečně vidíme Žirinovského, a propojíme-li to s neštastným Miloušem Jakešem a jeho prohlášením, jak se neměli svých pozic vzdávat - je tahle lekce potřebným otevřením očí přímo v ruské laboratoři s pravdou a láskou a jejím šířením. Bez Pavla Novotného bychom do téhle mediální laboratoře nikdy nenahlédli, díky němu jsme měli jedinečnou možnost.

Řada lidí se směřováním k Rusku nemá až tak problém. Pavlu Novotnému se povedlo vytvořit pro nás všechny ukázkovou modelovou situaci...která by nastala při prvním našem odklonu od nalinkovaných řádek, kdy si půjdeme za svým. V otevřené konfrontaci... protože díky nějakým ublíženým dopisům plných Koněvů už představu jakousi máme.

Pravda a láska vstoupila do jiného drsnějšího stylu...věci jsou tedy konečně v pořádku. Pravda...nebo ne?

Autor: Radka Kielbergerová | úterý 3.12.2019 0:41 | karma článku: 43.58 | přečteno: 13395x

Další články blogera

Radka Kielbergerová

I peklo už na nás kašle

Tedy jedničku má Dvořák a Kolářová, ty si vzpomněli, ale jinak? Něco se s námi stalo. Pořád samé rozčilování, politika - už i já - a takový krásný svátek! A my o něm skoro nic. Blog nám zvážněl. Někdy to tak je

5.12.2019 v 23:43 | Karma článku: 19.78 | Přečteno: 400 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Co tomu řeknou lidi?

Co tomu řeknou lidi mám barvitě zažito z dětství - a nejen. A jestli v českých podmínkách existuje něco jako drsný rituál afrického kmene: Z hocha muž, je to právě to nad tímhle vyhrát. A zbavit se: co tomu řeknou lidi - i v Rusku

4.12.2019 v 19:59 | Karma článku: 20.43 | Přečteno: 595 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Konec vodníků v Čechách

,,Nemáme, a řikám vám to tu furt. Já vám zkusim dát tohle pevný plátno na podžehlení místo toho šikmýho proužku, protože nic jinýho už vyzkoušet nemůžeme. Ale to vám zase bude trčet ...

30.11.2019 v 9:00 | Karma článku: 19.89 | Přečteno: 459 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Katerina Kaltsogianni

Ježíši Kriste, víš jak to je?

Ukaž všem, že jsi byl a existoval, protože ve střední Evropě je nejvíce ateistů. Děti si o tobě myslí, že jsi nějaký nosič dárků, že jsi pohádková bytost, mládež už nic moc neví o křesťanství a většina nevěří, že tě ukřižovali.

7.12.2019 v 11:23 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 166 | Diskuse

David Gruber

Číst z papírových knih nebo z displejů počítačů a mobilů?

Žijeme v době přelomové – postupně přecházíme od textů na papíře k textům na různých displejích. Odkud se vám čte lépe? Jaký máte z obojího pocit, názor, jakou zkušenost? Zde se můžete v diskusi opravdu plně projevit a vyřádit.

7.12.2019 v 11:11 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 105 | Diskuse

Lukáš Burget

Nejlepší sólo na bicí

Stejně jako otázka na nejlepší sólo na kytaru nebo kterýkoli jiný nástroj, má i otázka nejlepšího sóla na bicí nekonečně mnoho různých a přitom správných odpovědí. Jednu z nich dal Rick Allen z rockové skupiny Def Leppard.

7.12.2019 v 9:37 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 163 | Diskuse

Martin Faltýn

50 miliard korun! - Zapojíte se?

50 miliard - přesně tolik se předpokládá, že ještě do vánoc utratí zákazníci v obchodech. Jak kamenných, tak na internetu. A co vy - už máte nakoupené dárky?

7.12.2019 v 8:08 | Karma článku: 7.68 | Přečteno: 384 | Diskuse

Václav Poddaný

Česko musí respektovat hidžáb...Kdy bude respektovat mnohoženství a bití žen?

Česká republika musí dle rozhodnutí nejvyššího soudu respektovat náboženský pluralismus. Ok...nic proti,ale když už náboženský pluralismus tak se vším všudy, nebo to už není spravedlivé?Povolíme tedy muslimům bití žen a polygamii?

6.12.2019 v 18:58 | Karma článku: 41.24 | Přečteno: 1451 | Diskuse
Počet článků 244 Celková karma 22.29 Průměrná čtenost 874

Ráda kreslí, nejraději čte povídky a publicistiku, sleduje dokumenty. Preferuje svobodomyslnost a jízdu na kole.

Najdete na iDNES.cz